Spillerstatistik

Hold billede 2017 lille
Spillerstatistik 2017/2018Antal kampeSpilletid MålGule kortRøde kort
1. Thomas Hagelskjær2180000
2. Anders Egholm3113100
3. Viljormur Davidsen181526010
4. Rasmus Lauritsen191575421
5. Victor Wernersson14556000
7. Imed Louati161173551
8. Kim Elgaard8410010
9. Oliver Drost00000
11. Christian Kudsk00000
12. Erick Farias8391000
13. D’Avila Ba Loua13745130
14. Kasper Nøhr226000
15. Mads Greve181530140
16. Ylber Ramadani191496140
17. Nicolaj Madsen161009231
18. Björn Daniel Sverrisson10451120
19. Sebastian Bruhn00000
20. Jacob Schoop191456010
21. Jonas Andersen5201100
22. Mads Lauritsen5143010
23. Wang Xin159000
30. Arbnor Mucolli15758020
31. Dominic Vinicius161273960
38. Thomas Gundelund13000
50. Allan Sousa151018660
66. Kerim Memija161173050
91. Pavol Bajza191530040
98. Agon Mucolli8266000
Tobias Utoft131000
Kasper Poulsgaard190000
Lundrim Hetemi190000
Nikolaj Lebæk190000
Jesper Stab167000
Mikkel Eriksen125000

Facebook

Facebook Posts

Twitter

@Spraengstoffer @PeterBork @giulianoadaglio @Vejle_B @ETGazzetta I korte træk “i klodsernes hjemstavn vil Sormani bringe Vejle opad”. Derefter en opremsning af hans vej over England og Kina til Vejle. Han roser den engelske og danske mentalitet (ifht den italienske) og roser forholdene i Vejle.

A due passi da Legoland, c'è un italiano che sta contribuendo alla rinascita del @Vejle_B, club storico del calcio danese. Su @ETGazzetta di oggi la mia intervista a Dodo Sormani 🎙️⚽️🇩🇰

Slutresultat fra U17-Ligaen: VB - AGF 3-1 (0-0). Mål af William Førby (2) og Marco Kruse. #VejleB

Indlæs flere...

Platin sponsorer

Hummel
R-2-Agro_pantone
autocentralen_logo17
munkebjerg_hotel
Vejle-Amts-Folkeblad_SH
Casino-Munkebjerg---logo-farve
giveelementer
lumiere_inv
EWII-logo-hjaelper-cmyk-pos
Soles-logo